Κοζάνη- Αμύνταιο 2-2. Είχε Ιωάννου, αλλά δεν έφτασε…

Ένα πλούσιο ματς τόσο σε γκολ, όσο και φάσεις είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι (λίγοι φίλαθλοι τυχεροί) βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου της Κοζάνης, στον αγώνα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Ερμή Αμύνταιου. Τελικό σκορ 2-2, σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα…..Ένταση, πολλές φάσεις, αποβολή
παίκτη του Αμυνταίου, χαμένο πέναλτι των φιλοξενούμενων στις καθυστερήσεις, και φυσικά τα 4 τέρματα.
Το Αμύνταιο άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με την Κοζάνη να απαντά λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους με τον Ιωάννου. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ στο 55΄ αλλά ο Ιωάννου της Κοζάνη; έδωσε και πάλι τη λύση ισοφαρίζοντας λίγα λεπτά αργότερα. Στις καθυστερήσεις το Αμύνταιο έχασε πέναλτι, καθώς ο τερματοφύλακας της Κοζάνης Κώστας Στοϊκος αντέδρασε σωστά.