Και τώρα πιάστε την…

Α΄ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ : ΣΤΟ +6 Η ΑΡΔΑΣΣΑ

Του Θανάση Τέγου

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν είχε ο Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας, αφού στο γήπεδο της ΕΠΣ Κοζάνης επικράτησε με 6-0 του ΠΑΟΚ Κοίλων αυξάνοντας παράλληλα τη διάφορα του από την ΑΕΠ Καραγιαννείων που ήρθε ισόπαλη με τον Εορδαϊκο από 4 σε 6 βαθμούς.
Η μηχανή των φιλοξενουμένων πήρες πολύ νωρίς μπροστά, καθώς μόλις στο 6΄ ο Χρήστος Δημητριάδης με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 12’ ο έμπειρος  επιθετικός έκανε δυο τα τέρματα της ομάδας του αλλά και τα προσωπικά του με νέο ψύχραιμο σουτ. Πριν κλείσει το πρώτο εικοσάλεπτο η Αρδασσα σημείωσε ένα ακόμη τέρμα με τον Σωκράτη Χαλιβόπουλο αυτή τη φορά, που σημάδεψε σωστά οδηγώντας την ομάδα του με ασφάλεια για τη συνέχεια. Ο δείκτης του σκορ ανέβηκε ακόμη περισσότερο λίγα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους, αφου ο Χρήστος Σερσέμης με ένα σουτ κεραυνό έγραψε το 4-0, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό του πρώτου ημιχρόνου. Μέτα την ανάπαυλα, ο προπονητής της Άρδασσας Χρήστος Δημητριάδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νεοτέρα παιδιά που τον δικαίωσαν πετυχαίνονται μάλιστα δυο ακόμη γκολ. Στο 84 με τον Νεοφυτίδη και στο 87 με τον Χότζα. Από την πλευρά της η ομάδα των Κοίλων, συνεχίζει στο πρωτάθλημα με στόχο την απόκτηση όσο περισσότερων εμπειριών.