Εύκολο πέρασμα της Φλώρινας από την Κοζάνη

Πολύ εύκολο ήταν το πέρασμα του Αριστοτέλη Φλώρινας από την Κοζάνη, καθώς έχοντας απουσίες νίκησε τον Λασσάνη με 81-63 παραμένοντας σταθερά στις πρώτες θέσεις του σχετικού βαθμολογικού πίνακα. Η ακριτική ομάδα από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε ποιος ήταν το «αφεντικό» του αγώνα, αφού προηγήθηκε με 26-13, ενώ μπροστά ήταν και στο ημίχρονο, με 48-29.
Ο Λασσάνης μπήκε «μουδιασμένα» και στο δεύτερο μέρος, καθώς στο τρίτο δεκάλεπτο έχανε με 67-38. Ο προπονητής του Αριστοτέλη Παντελής Μαυροδίου έριξε στη συνεχεία παίκτες από τα μικρά τμήματα του συλλόγου και έτσι οι γηπεδούχοι μείωσαν τη διαφορά στους 18 πόντους. Με την φιλοξενούμενη ομάδα να σημειωθεί πως αγωνίστηκε ο Αδάμ Παπαδόπουλος γνωστός από τη θητεία του στον Λασσάνη. Κατά τα άλλα στην πρώτη θέση της βαθμολογίας διατηρήθηκε η Καστοριά που πέρασε εύκολα από την Πτολεμαΐδα, κερδίζοντας τον τοπικό Α.Π.Σ. με 69-49.